Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Ziemia to nasz dom

Cele: kształtowanie poczucia odpowiedzialności za dobrostan naszej planety; doskonalenie percepcji wzrokowej przez wyszukiwanie różnic pomiędzy obrazkami; rozwijanie kompetencji językowych przez analizę i syntezę głosek w słowach.

 

  1. „Woda wokół nas” – doskonalenie umiejętności przeprowadzania własnych zabaw badawczych, stawiania hipotez i sprawdzania ich, poszerzanie wiedzy przyrodniczej.

https://www.youtube.com/watch?v=gpTRAUcNDh0 – film edukacyjny

https://www.youtube.com/watch?v=zHcGjqsZvJE – zabawy z wodą

https://www.youtube.com/watch?v=3IX5-URxpYo – 8 niesamowitych sztuczek z wodą

 

  1. „Ekoprzyjaciel” – zaprojektuj medal według własnego pomysłu, technika dowolna.

 

  1. „Jaka to cyfra?” – zabawa rozwijająca spostrzegawczość wzrokową i słuchową. Przygotowujemy kartki formatu A4 z zapisanymi niektórymi cyframi. Nakładamy na nie kartkę z wyciętym otworem. Przesuwamy otwór po kartce, która znajduje się pod spodem, a zadaniem dziecka jest odgadnąć, jaka cyfra jest na niej napisana . Gdy dziecko zgadnie, należy podać słowo z taką samą liczbą głosek np. cyfra 5 to słowo zegar (5 głosek), 7 to parasol itd..

 

  1. https://youtu.be/VLny3vKs6eM - wykonanie akwarium

 

Praca kompensacyjno-korekcyjna:

 

Doskonalenie sprawności manualnych

 -  przewlekanie sznurków przez dziurki w tekturze

Percepcja wzrokowa

- Praca z KP4.2 – doskonalenie małej motoryki, ćwiczenie percepcji wzrokowej i koordynacji wzrokowo-ruchowej, szukanie różnic.

Percepcja słuchowe

 - klaśnij, tupnij tak jak ja, dzielenie słów na głoski

POWODZENIA

Anna Kawka, Małgorzata Mielczarek