Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Symbole Wielkanocne

 

Czwartek 09.04.2020r

  • Zabawa ruchowo-naśladowcza Kurki i polecenia.

Dziecko-kurka porusza się po pokoju w rytmie wystukiwanym np. na pokrywce, bębenku jeśli jest w domu na tamburynie. Podczas prze­rwy w grze wykonują polecenia rodzica, np. Kurka klaszczą (tupie, wita się z np. z rodzeństwem innymi domownikami, przewraca  się na plecy i macha nóżkami).

 Pisanka                                                                                                

 Przygotuj:

  • styropianowe jajko
  • patyczek do szaszłyków
  • farbę plakatową
  • pędzelek
  • cukier

  https://www.mamawdomu.pl/2016/03/latwiejszej-do-zrobienia-pisanki-nie-znajdziecie.html

  • Opowieść ruchowa Przygoda wielkanocna.

           Rodzic  opowiada, pokazując odpowiednie ruchy ilustrujące jego opowiadanie. Dziecko go naśladuje. Mały zajączek (dz. przykuca, przykłada dłonie do głowy – robi uszy zajączka) skakał po łące i zastanawiał się, jaką świąteczną niespodziankę przygotować dla swoich przyjaciół (skacze w przysiadzie, w różnych kierunkach). Postanowił zrobić dla nich pisanki (naśladuje malowanie pisanek). Kiedy były już gotowe, delikatnie poukładał je w wózku (naśladuje przenoszenie pisanek w obu dłoniach z jednego miejsca na drugie). Powoli ciągnął wózek, aby rozwieźć pisanki do swoich kolegów (naśladuje ciągnięcie ciężkiego wózka za sznurek). Wózek był ciężki. Zajączek co pewien czas zatrzymywał się, ocierał pot z czoła (ociera pot z czoła raz jedną ręką, raz drugą) oraz przeciągał się, aby rozprostować plecy i ręce (przeciąga się). Był już bardzo blisko domku kogucika, kiedy nagle potknął się i przewrócił (naśladuje potknięcie się i przewrócenie się). Wózek z pisankami przechylił się na bok, a pi­sanki poturlały się po trawie (turla się po dywanie w różnych kierunkach). Skorupki pisanek zaczęły pękać. Wykluły się z nich kurczątka (naśladuje wykluwanie się kurczątek z jajek). Zajączek przestraszył się i zaczął uciekać (skacze w przysiadzie), a kurczątka, machając swymi malutkimi skrzydełkami, pobiegły za nim (biegnie, machając ugiętymi w łokciach rękami). Kurczątka były jednak malutkie, dlatego szybko się zmęczyły. Przykucnęły więc na trawie (przykuca), aby odpocząć. Tymczasem zajączek opowiadał przyjaciołom o swojej przygodzie, a oni się z niego głośno śmiali (naśladuje śmiech). Myślę, że o zajączku nie można powiedzieć, że był bardzo odważny, bo przecież przestraszył się małych kurczątek.

Po zabawie dziecko może wymyślić zakończenie historii, podać swoje propozycje, co mogło się stać z kurczątkami.

 Śmigus dyngus oczami dzieci

                  https://www.youtube.com/watch?v=42-S5IY0fB0

                                                                

Wyjaśnienie, na czym polega zwyczaj polewania się wodą w poniedziałek wielkanocny. Zapoznanie z jego nazwą – śmigus-dyngus.

Zwrócenie uwagi dzieci na tradycję, ale i na zachowanie zdrowego rozsądku; ukazanie      konsekwencji niestosowania umiaru w polewaniu się wodą.

 

Opracowała: Magdalena Łodwig