Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Łąka w maju- piątek

 

  • Rozwiązywanie zagadek.

 

Obrazki: bociana, żaby, ślimaka, motyli, maków. Wskazywanie zwierząt, roślin – rozwiązań zagadek wśród obrazków.

 

Ma długie nogi i dziób czerwony, wrócił niedawno z dalekiej strony. Z żabkami raczej niechętnie gada, taka to jego największa wada! (bocian)

Skaczą zielone po majowej łące, ogrzewa je ciepłe, wesołe słońce. (żaby)

Wolno sunie, hen przed siebie, nie poprosi o domek ani mnie, ani ciebie. Ma go ciągle na sobie, nie służy tylko ku ozdobie. (ślimak)

Gdy zaświeci słonko nad majową łąką, wesoło latają i kolorowe jak one kwiaty odwiedzają. (motyle)

Z łąki do bukietów trafiają, i piękny, czerwony kolor mają. (maki)

  • Pisanie noskiem Stajemy wygodnie, tak, aby wszyscy mieli dużo miejsca. Wyobrażamy sobie, że nos to ołówek, którym można pisać. Zwracamy głowę w jedną stronę i rysujemy wielkie koło. Rysujemy wielką spiralę. Teraz taką samą spiralę rysujemy w drugą stronę. Próbujemy jeszcze raz, tym razem kręcąc głową w drugą stronę. Teraz wszyscy rysujemy kwiatek ołówkiem znajdującym się na końcu nosa. Rysujemy chmurkę i słoneczko, a teraz kropelki deszczu. Próbujemy coś narysować, każdy to, co sobie wyobrazi.

 

  • Sięgnij do słońca - Stajemy prosto, nogi w lekkim rozkroku; ręce zwisają i lekko się huśtają. Wyciągamy jedną rękę, jakbyśmy chcieli dosięgnąć słoneczka. Słonko jest bardzo wysoko, musimy się bardziej wyciągnąć, tak mocno, że odrywamy jedną stopę od ziemi (ok. 10 sekund). - Stajemy prosto. Czujemy jak odprężyło się całe ciało. - Wyciągamy drugą rękę, znów próbujemy dosięgnąć do słońca. Wyciągamy się coraz bardziej i bardziej, tak mocno, że musimy podnieść kolejną nogę. Zmiana rąk (i powtórzenie). Strząsanie wody: - z rąk, - z nóg, - otrząsanie całego ciała podobnie jak pies.

 

 

Praca indywidualna

https://flipbooki.mac.pl/przedszkole/os-a-kp2/mobile/index.html#p=33

https://flipbooki.mac.pl/przedszkole/os-a-kp2/mobile/index.html#p=50